GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Sakarya Özel Dedektiflik Hizmetleri

Marmara Bölgesi Sakarya Özel Dedektiflik Hizmetleri

Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği, aynı zamanda Uluslararası Özel Dedektifler Dernekleri Federasyonu’na üyedir. Bütün çabası dedektiflik mesleğinin etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Bütün özel dedektiflik büroları, derneğe üye olsa da olmasa da bu düşünce ile hareket etmek zorundadır. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da bu esasa uygun faaliyet göstermektedir.

Ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri olan Sakarya’da da özel dedektiflik ya da özel araştırma hizmetlerine çokça gerek duyulmaktadır. Boşanma davalarında delil toplama, velayet davası araştırması, çalıntı oto araştırması, kayıp çocuk araştırılması ve takibi gibi hizmetler gerçi devletin kolluk güçleri tarafından verilmeye çalışılıyor ama yeterli olmadığı noktalarda özel dedektiflik bürolarının kapıları da çalınıyor.

Ülkemizde çocuklar en çok eğlence amaçlı ya da macera yaşamak için evlerinden kaçmaktadır. Aile içi huzursuzluk ya da şiddet görme yüzünden evlerinden kaçan çocuklar da olmaktadır. İstatistiklere göre, polise kayıp başvurusu yapılan çocukların yüzde 98’i bulunmuştur. Ama bulunamayanlar da var. Kayıtlara göre yaklaşık 1500 civarında çocuk hala kayıptır. Bulunsalar bile evden uzakta geçirecekleri bir gece bile çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimi açısından kötü neticeler doğurur. Bu nedenle çocukları kaybolan aileler, biran önce bulunması için özel dedektiflik bürolarından yardım almaktadır.

Sakarya, Marmara Bölgesi’nin doğusununda yer alıyor. Kuzeyinde Karadeniz bulunuyor. İçinden Sakarya Nehri akar. Şehrin ekonomisinde tarım önemli bir yer tutar. Son zamanlarda sanayi gelişmeye başlamıştır.

Sakarya’nın 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 933 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından beri düzenli olarak artmaktadır. 2014 yılında nüfus artış oranı yüzde 1.7 civarındadır.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 191’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Adapazarı (263 bin), Serdivan (113 bin), Akyazı (85 bin) ve Erenler (80 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 75’i Türk’tür. Diğer Marmara Bölgesi illeri gibi bu oranın içinde Balkanlar’dan gelen göçmenler bulunuyor. Halkın yüzde 15’ini Çerkesler, Lazlar, Gürcüler ve Abhazlar oluşturuyor. Halkın kalanı da Arnavutlar, Boşnaklar, Pomaklar ve az sayıda Kürtler meydana getiriyor.

İster kayıp çocukların araştırılması ve bulunması olsun ister herhangi bir özel dedektiflik hizmeti olsun, her durumda şirketimize gelebilirsiniz.

 

 

: