GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

İstanbul Şişli Özel Dedektiflik Hizmetleri

İstanbul Şişli Özel Dedektiflik Hizmetleri

Şişli, İstanbul’un Avrupa yakasında, Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerine komşu, Boğaziçi Köprüsü’nün çıkışında önemli bir kavşak noktasındadır. Şehrin nüfus sıralamasında ortalarda bir yer alan ilçenin 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 274 bindir. Son yıllarda nüfusu hiç değişmeyen ilçenin nüfusunda sadece 2013 yılında yüzde 15’e yakın bir düşüş gözlenmiş, sonrasında da nüfus bu seviyede kalmıştır. Büyük nüfus düşüşü, üç mahallenin Sarıyer ilçesine bağlanması ile olmuştur.

İnternetin bu kadar hızlı yaygınlaşması ve kullanıcı sayısının her gün daha çok artıyor olması iyi bir şey elbette. Ancak internet iyi amaçlar için kullanılıyorsa güzeldir. Ne yazık ki interneti kötü amaçla kullanan kişi ve kuruluşlar da var. Bu yoldan insanların zayıflıklarından yararlan ve dolandırmaya çalışanlar var.

Bir özel dedektiflik yasasının çıkmamış olmasını fırsat bilen ve bu alandaki taleplerin hızla yükseldiğini gören kötü niyetli kişi ve kuruluşlar, sahte veya korsan şirketler kurarak kendilerini en iyi özel dedektiflik firması olarak tanıtıyorlar. Bu kişi ve kuruluşlar kolayca edindikleri bir web sitesi üzerinden tanıtım faaliyetleri yapmaktadır. Çoğunun gerçek bir ofisleri ve adresleri olmamasına rağmen, internet üzerinden müşteri bulmaya çalışıyorlar.

Hatta bu sahte firmalar işi daha da ileri götürerek, kendilerini Özel Dedektifler Derneği’ne üye olarak tanıtmakta, çekinmeden uluslararası özel dedektif firmaları ile ortak çalıştıklarını söylemektedir.

Bir özel dedektiflik veya özel araştırma hizmeti talep edecek olan kişi veya kuruluşların bu konuda çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bu firmalar elde ettikleri bilgi ve belgelerle hizmet talep eden kişilere şantaj yapmaktan ve insanları dolandırmaktan kaçınmıyorlar.

Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması ve bizim gibi bu mesleği Anayasa ve yasal düzenlemelere uygun şekilde yapan, Özel Dedektifler Derneği’ne gerçekten üye olan ve derneğin yayınladığı etik ilkeler ve çalışma kurallarına uygun çalışan özel dedektiflik firmaları, bu sahte firmalar ile de mücadele etmektedir. Aksi halde bu işten en çok özel dedektiflik mesleği zarar görmektedir.

 

Bunun yanında şirketimiz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri Belgesi’ne sahiptir ve şirketimiz tarafından sunulan bütün hizmetler, kalite standartları çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.