GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

İstanbul Sarıyer Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
İstanbul Sarıyer Özel Dedektiflik Hizmetleri

Sarıyer, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e açıldığı yerde, Avrupa yakası kıyısında yer alan ve nüfus bakımından orta sıralarda bulunan bir ilçesidir. Sarıyer ilçesinin 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 344 bindir. Son yıllarda nüfusu hiç değişmeyen ilçenin nüfusunda sadece 2013 yılında yüzde 16’ya varan bir artış gözlenmiş, sonrasında da nüfus bu seviyede kalmıştır. Büyük nüfus artışı, Şişli ilçesine bağlı üç mahallenin bu ilçeye bağlanması ile olmuştur.

İnsanlar genelde özel dedektiflik bürolarının, kendilerinden talep edilen her türlü özel dedektiflik veya özel araştırma hizmetlerini yapabileceklerini düşünürler. Bu işi haksız kazanç elde etmek için yapan, insanların iyi niyetlerini ve çaresizliklerini kullanan firmalar için bu doğrudur. Zaten bu firmalardan sağlıklı bir hizmet almak da mümkün olmayacağı için, her işi yapar görünürler. Ancak özel dedektiflik mesleğini profesyonelce yapan firmalar için bu ön yargı kesinlikle yanlıştır.

Her ne kadar bir özel dedektiflik yasası, bugüne kadar gösterilen onca çabaya rağmen çıkarılamamış olsa bile, ortada taslak da olsa bir kanun çalışması var. Bu taslak üzerinden yapılmış çalışmalar ve değerlendirmeler var. 2007 yılında kurulan Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği tarafından yapılan taslak çalışmaları var. Yine bu dernek tarafından hazırlanan Etik Kurallar ve Çalışma Yönetmeliği var. Bular yanında mesleğin uluslararası uygulama örnekleri var. Bütün bu çalışmalar, herşeye rağmen dedektiflik mesleğinin sınırlarını, kriterlerini ve çalışma esaslarını ortaya koymaktadır.

Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması ve bizim gibi bu işi profesyonel olarak yapmaya çalışan firmalar, mesleğin bu etik kuralları içinde hareket etmektedir. Özel dedektiflik yasası olmasa da, faaliyet alanlarımız ile ilgili olarak başta Anayasa olmak üzere Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Medeni Kanun, Ceza Kanunu ve başka yasal düzenlemelerin dışında çıkmamaya özen gösterilmektedir.

 

Şirketimiz, bu çerçevede, özel dedektiflik hizmetleri, özel araştırma hizmetleri ve danışmanlık ve hukuki hizmetler olmak üzere temelde üç alanda hizmet vermektedir. Genel ahlak kurallarına, mevcut yasalara ve mesleğin etik ilkelerine uymayan hiçbir talep kabul edilmemektedir. Şirketimiz, insanların onurlarını kıran, kişisel haklarına zarar veren ve özel yaşamlarını ihlal eden hiç bir davranışta bulunmaktadır.