GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

İstanbul Kartal Özel Dedektiflik Hizmetleri

İstanbul Kartal Özel Dedektiflik Hizmetleri

Kartal, İstanbul’un Anadolu yakasında, Marmara Denizi kıyısında bir ilçesidir. Nüfus bakımından İstanbul’un kalabalık ilçelerinden biri olan Kartal’ın 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 458 bindir. Son yıllarda nüfusu çok hızlı olmasa da bir artış göstermektedir. Kartal’ın nüfus artış oranı yüzde 1 civarındadır.

Özel dedektiflik mesleği gün geçtikçe talep gören meslekler arasındadır ve Kartal ilçesinde de şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması dahil çok sayıda özel dedektiflik firması faaliyet göstermektedir. Bu kadar çok özel dedektiflik firması var ama seçim yaparken bu özel dedektiflik firmalarında görev yapan özel dedektiflerinin ve özel araştırma görevlilerinin, nitelikleri, geçmiş deneyimleri, eğitimleri ve daha birçok açısından iyi araştırılması gerekir.

Günümüzde özel dedektiflik mesleğini yapan kişiler, ağırlıklı olarak devletin güvenlik birimlerinden veya jandarmadan emekli olan ya da kendi istekleri ile ayrılan kişiler olmaktadır. Deneyimlerini bu şekilde uygulama imkanı buldukları için, bu özellikteki kişiler için özel dedektiflik firmaları uygun bir çalışma alanı olmaktadır.

Ancak bu mesleğe katılım için tek kaynak bu olmamalıdır. Bunun farkında olan Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği, kurulduğu 2007 yılından itibaren çok önemli bir çaba içine girmiştir. Üniversitelere yapılan ziyaretler ile, konferanslar verilmekte, seminerler düzenlenmekte, toplantılar yapılmakta ve üniversitelerin ve yüksek okulların eğitim programlarına dedektiflik derslerinin girmesine çalışmaktadır. Bütün beklenti, dedektiflik mesleğinin planlı ve programlı bir eğitim sistemine kavuşmasıdır. Hatta bu konuda atılmış somut adımlar da var. Kocaeli Üniversitesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde özel dedektiflik bölümleri açılmıştır ve eğitim programlarına özel dedektiflik dersleri girmiştir. Artık yakında özel dedektiflik işi, diplomalı özel dedektifler tarafından yapılmaya başlanacaktır.

 

Özel Dedektifler Derneği şimdi, diğer üniversitelerin ve yüksek okulların da ders programlarına dedektiflik mesleğini almaları için çaba göstermektedir. Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da derneğin bu yöndeki çalışmalarını desteklemektedir. Dedektiflik mesleğinin gelişmesi açısından, gençlerin eğitimli olarak özel dedektif veya araştırma görevlisi olmaları çok önemlidir. Yeni nesil özel dedektifler, teknolojik gelişmeleri daha yakında izleyebilecek ve bunları daha bilinçli kullanabileceklerdir.