GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

İstanbul Esenyurt Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
İstanbul Esenyurt Özel Dedektiflik Hizmetleri

Esenyurt İstanbul’un üçüncü büyük ilçesidir. Esenyurt ilçesinin 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 687 bindir. Nüfusu dikkat çekici oranda artmakta olan ilçenin 2014 yılı verilerine göre, nüfus artış oranı yüzde on civarındadır.

Müşterilerine bir ürün veya hizmet sunan ticari kuruluşlar, bunları piyasadaki benzerlerinden ayırt etmek üzere belirleyici yazı veya şekillerden oluşan bir marka kullanırlar. Bu marka, sayılardan, sözcüklerden, harflerden veya şekillerden meydana gelebilir. Birçok yasal düzenleme, ürün veya hizmetleri için bu şekilde bir marka tespit eden ve kullanan kişi veya kuruluşları korumaktadır. Ancak böyle bir korumadan yararlanmak için, markanın tescil ettirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer kullanılan marka tescil edilmemişse, bu durumda aynı markayı başkaları da kullanabilir. Bu durumda markayı ilk yaratan ve kullanan hak sahibi hakkını mahkeme yolu ile aramak zorunda kalabilir. Bu yüzden tescil ettirilmek istenen markanın, diğer markalardan farklı olması ve o anda kullanılmıyor olması önemlidir.

Piyasaya yeni bir ürün veya hizmet sunan firmalar ilk önce gerekli kuruluşlara başvurarak bu ürün veya hizmetlerin patentini almalıdır. Patenti alınan bir ürün veya hizmetin o andan itibaren üretilmesinden, dağıtılmasından veya gerektiği zaman ülke dışından ithal edilmesinden, patent çıkaran kişi veya kuruluş sorumludur. Patenti alınan ürün veya hizmetlerin üçüncü kişiler tarafından izin alınmadan kopyalanması, üretilmesi ve satışa sunulması yasaktır.

Ancak birçok marka ve patent sahibi kişi ve kuruluş, bu işin sahteceliğini yapanlar tarafından zarar görmektedir. Bu kişiler markalı ve patentli ürün ve hizmetleri taklit ederek haksız kazanç elde etmektedirler.

Özel dedektiflik firmaları, bu şekilde sıkıntı yaşayan marka ve patent sahiplerine destek olmaktadır. Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, bu çerçevede eğitimli ve deneyimli bir çalışan kadrosu ile, marka ve patent sahteciliği yapanların üzerine gitmekte ve kısa sürede yeterli bilgi ve belgeler toplayarak, zarar gören marka ve patent sahibine rapor sunmaktadır. Bu şekilde açılan davalarda daha hızlı yol alınabilmektedir.

 

İşin doğrusu, bu şekilde taklit edilen ürünlerin kalitesi de düşük olduğundan, bunları bilmeden alan ve kullanan tüketiciler de zarar görmektedir. Şirketimizin bu yöndeki çalışmaları bir anlamda tüketicileri de korumaktadır.

: