GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Marmara Özel Dedektiflik

Marmara

Marmara Bölgesi, ülkemizin kuzeybatısında yer alan ve topraklarının bir kısmı Avrupa’da bir kısmı da Anadolu’da kalan bir bölgedir. Avrupa ile Asya kıtalarını birleştiren bir köprü konumundadır. Karadeniz, Marmara ve Ege Denizi’ne kıyıları olan Marmara Bölgesi, gelişmişlik bakımından da ülkemizin en gelişmiş bölgesidir. Ülkemizin ve bölgenin en büyük şehri İstanbul, onbeş milyona yaklaşan nüfusu ile dünyanın sayılı metropollerinden biridir. Marmara Bölgesi, sanayi, ticaret ve turizm bakımından ileridir. İstanbul, Kocaeli, Bursa üçgeni, ülkemizin en gelişmiş sanayiine sahiptir.

Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firmasının merkezi İstanbul’dadır. Ancak İstanbul yanında Marmara Bölgesinde bulunan bütün illere ve ilçelere hizmet vermektedir.

Marmara Bölgesi, bir yandan geçim koşullarının güçlükleri bir yandan da sanayi ve ticaret bölgesi olması ve yüksek istihdam gerektirmesi yüzünden, eşlerin her ikisinin de çalışmasını zorunlu kılmaktadır. Anne ve babaların birlikte çalıştıkları ailelerde ise en büyük sorun çocukların bakılması ve gözetilmesi olmaktadır. Üç yaşından küçük çocukların evlerde veya kreşlerde bakılması, ilköğretim öcesi çocukların anaokullarına gönderilmesi, daha ileri yaşlardaki çocukların okul çıkışlarında ne yaptıklarının takip edilmesi, çalışan anne ve babalar için hep endişe uyandırmıştır.

Özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma kuruluşları, bu çerçevede çocuk takibi, öğrenci takibi, çocuk bakıcısı takibi, çocuk arkadaşlarının takibi, kötü alışkanlıkların takibi ve benzeri birçok hizmet sunmaktadır.

Anne ve babanın dışında çocukların bakımını üstlenecek bir aile büyüğü yoksa, zorunlu olarak bakıcı tutulmaktadır. Ancak çocukların gelişiminde çok önemli olan bu dönemde bakıcıya karar verirken sıkı araştırılması gerekir. Bakıcıya nasıl güvenilecektir, bakıcı çocuk ile ne kadar ilgilenecektir, bakımına ne kadar özen gösterecektir? Hatta bir bakıcı ile anlaştıktan sonra bile bu soru işaretleri devam edecektir. Özel dedektiflik firmaları hem bakıcı seçiminde hem de seçilmiş bakıcının takip edilmesi yönünde anne ve babalara destek olmaktadır.

Anne ve babaların endişeleri çocuk anaokuluna ve daha sonra ilköğretime başladığı zamanda da devam etmektedir. Özellikle ilköğretime başlayan çocukların bir kısmı eve kendi anahtarı ile girmek zorundadır. Akılları biraz ermeye başladığında endişeler de büyümektedir. Çocuklar okul çıkışlarında kimlerle arkadaşlık etmektedir? Nerelere gitmektedir? Nasıl vakit geçirmektedir? En kötüsü kötü arkadaşlıklar kurmaları ve kötü alışkanlıklar edinmeleridir. Özel dedektiflik firmaları bu çerçevede anne ve babalara çocuk takibi, öğrenci takibi ve kötü alışkanlıklar takibi hizmetlerini vermektedir.

Çocukları takip etmek ve araştırmak özel uzmanlık gerektiren bir konudur. Çocuk davranışlarından ve çocuk psikolojisinden anlamak gerekir. Ayrıca çocuklar ile nasıl konuşulacağını ve onlara nasıl yaklaşılacağını bilmek gerekir. Şirketimizde görev yapan özel dedektiflerin ve özel araştırma görevlilerinin bir kısmı bu niteliklere sahiptir.

Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, Marmara Bölgesi’nde bulunan kişi ve kuruluşlara, talep edilmesi halinde her türlü özel dedektiflik hizmetlerini vermeye hazırdır.