GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Trabzon Özel Dedektiflik Hizmetleri

Karadeniz Bölgesi Trabzon Özel Dedektiflik Hizmetleri

Kullanılan markalar, firmaların ürün veya hizmetlerini sunarken kullandıkları sözcükler, sayılar, harfler ve şekillerden meydana gelen belirleyici işaretlerdir. Ticari kuruluların kullandıkları bu markaların korunmasına yönelik bir takım yasal düzenlemeler bulunmaktadır. Bu korumalardan yararlanmak için markanın tescil ettirilmesi gerekiyor. Ancak kötü niyetli kişiler, ünlü markaların taklitlerini üreterek bu yoldan para kazanıyorlar. Bu ise marka sahibi kurululuşa zarar veriyor. Özel dedektiflik büroları, ürün veya hizmetlerin piyasadaki sahtelerini bulmak, bunları üreten kişileri bulmak, üretim yerlerini, depolarını ve pazarlandığı yerleri tespit etmek üzere marka ve patent araştırması çalışması yapmaktadır. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da, bu konuda hizmet vermektedir.

Trabzon, Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alır. Karadeniz’e kıyı olan şehir deniz ile Zigana Dağları arasında kurulmuştur. Karadeniz Bölgesi’nde Samsun’dan sonra ikinci büyük ildir. Marka koruma ve patent araştırma konusu Trabzon’da da gittikçe önem kazanmaktadır.

Bir firma yeni bir ürün tasarladığında hemen bu ürünün patentini alır. Bu noktadan sonra bu ürünün üretiminden, dağıtımından ya da ithal edilmesinden sadece bu firma sorumlu olur. Patenti alınan bir ürün başkaları tarafından kopyalanamaz ve satışa sunulamaz. Elbette bu durum kötü niyetli kişiler için engel değildir. Bunlar kolayca patentli ürünleri taklit edip satabiliyorlar. Bu kişiler, insanların büyük markalara duydukları güvenden yararlanmaktadır.

Özel dedektiflik büroları, markaları tescil edilen ve patenti alınan ürün veya hizmetlerin, sahtelerini araştırmak, bu şekilde üretim yapılan tesisleri tespit etmek ve bu ürünlerin üretildiği, depolandığı ve pazarlandığı yerleri bulmak için çalışırlar.

Trabzon’un 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 767 bindir.
  • Şehrin nüfusu yıllardır değişmemiştir. Sadece 2014 yılında nüfus artış oranı yüzde 1 olmuştur.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 164’dür.
  • En kalabalık ilçeleri, Ortahisar (314 bin), Akçaabat (116 bin), Araklı (48 bin) ve Of (42 bin).

Etnik bakımdan şehrin yüzde 90’ı Türk’tür. Bu nüfusun bir kısmı tamamen Türkleşmiş Türk-Rum melezidir. Nüfusun yüzde 10’unu ise bugün müslüman olan Rumlar ve az sayıda Çerkesler ve Gürcüler teşkil etmektedir.

 

Genel olarak takip ve araştırma hizmetleri konusunda merak ettiğiniz her konuyu şirketimize gelerek öğrenebilirsiniz.

: