GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Sinop Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
Karadeniz Bölgesi Sinop Özel Dedektiflik Hizmetleri

Her mesleği kötü niyetli olarak yapanlar, insanları dolandırmaya çalışanlar vardır. Özel dedektiflik mesleiği de aynı. Özellikle 2000’li yılların başından beri özel dedektiflik mesleğine olan talepler yükseldikçe, bu yoldan kolay para kazanmak isteyen çok kişi özel dedektif olmuştur. Oysa özel dedektiflik, basite alınacak bir iş değildir ve bu meslekte de bir meslek ahlakı vardır. Özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri, mesleğin etik ilkelerine ve çalışma kurallarına uygun çalışmak ve güvenilir ve ahlaklı olmak zorundadırlar. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da, çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirmekte ve meslek ahlakına önem vermektedir.

Sinop, Karadeniz Bölgesi’nin ortasında yer alır. Karadeniz’e kıyısı olan Sinop, ulaşım sorunları yüzünden fazla gelişememiştir. Oysa antik dönemlerde parlak bir ticari ve kültürel yaşama sahip olmuştur. Bugün ne yazık ki Sinop’ta da sahte özel dedektifler ile karşılaşılmaktadır.

Böyle bir ortamda mesleğini dürüstçe yapan özel dedektifler, bir yandan kazanmaya çalışırken bir yanda da mesleğin onurunu korumak ve dedektiflik ahlakını yerleştirmek için çaba göstermektedirler.

Dedektiflik ahlakı en başta bir hizmet talep eden kişi veya kuruluş ile özel dedektiflik bürosu arasında bir sözleşme yapılmasını gerektirir. Sözleşme ile hizmetin tanımı yapılmış, detaylar ve özel koşullar belirlenmiş olacaktır.

Dedektiflik ahlakı aynı zamanda Özel Dedektifler Derneği tarafından çıkarılmış olan Etik İlkeler ve Çalışma Kuralları Yönetmeliği’ne uygun faaliyet göstermeyi gerektirir. Derneğe üye olmayan özel dedektiflik büroları bile bu yönetmeliğe uygun davranmalıdır.

Dedektiflik ahlakı sözleşme ile kendilerine verilen veya çalışma sırasında elde edilen özel bilgileri üçüncü kişiler ile paylaşmamayı gerektirir.

Sinop’un 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 205 bindir.
  • Şehrin nüfusu pek değişmemektedir.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 35’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (317 bin), Boyabat (158 bin), Ayancık (143 bin) ve Gerze (137 bin).

Etnik bakımdan şehrin yüzde 85’i Türk, yüzde 10’u Çerkestir. Halkın kalan bölümünü Gürcüler, Lazlar ve Abhazlar teşkil etmektedir.

 

Özel dedektiflik ahlakı dahil her konuda şirketimize gelerek bilgi alabilirsiniz.

: