GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Kastamonu Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
Karadeniz Bölgesi Kastamonu Özel Dedektiflik Hizmetleri

Ülkemizde özel dedektiflik mesleği oldukça hızlı gelişim göstermektedir. Özel dedektiflik mesleği, kendine özgü bir yasadan yoksun, ama Özel Dedektifler Derneği’nin çabaları ile kısa sürde ciddi mesafe kaydetmiştir. Özel dedektiflik büroları, kadrolarında, adli sicilleri temiz, ruh ve beden sağlığı yerinde, talep edilen hizmetler ile ilgili yasal düzenlemeleri bilen, ticari ilişkiler konusunda bilgili ve teknolojik yenilikleri takip eden ve bunları kullanan özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri tutmaktadır. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da çalışanlarının bu özelliklerde olmasına dikkat etmektedir.

Kastamonu, Karadeniz Bölgesi’nin orta kesiminde, Karadeniz kıyısında bir ilimizdir. Tarihi binlerce yıl öncesine uzanan Kastamonu, önemli uygarlıklara merkez olmuştur. Ayrıca Anadolu Türk-İslam kültürünün de önemli bir merkezidir. Kastamonu’da hizmet veren özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri de yukarında sayılan niteliklere sahip kişilerdir.

Bu kişiler özel dedektiflik hizmetleri verirken, hem kişi hak ve özgürlüklerinin korunmasına dikkat ederler, hem de kamu düzeninin korunması bakımından özen gösterirler. Özel dedektiflik hizmetleri hassas bir konudur. Önemli olan, kamu düzeninin sağlanması ile özel dedektiflik hizmetlerinin yasal sınırlarının iyi çizilmesidir.

İnsanlar, anayasal hakları olan kişilerin savunma haklarını kullanırken, hak arama özgürlüklerini kullanmış olmaktadır. Hak arama özgürlüklerini kullanmak isteyen kişi veya kuruluşlar, bunu ya kendi güçleri ile yaparlar ya da bu konuda uzman kişi ve kuruluşlara başvururlar. Özel dedektiflik hizmetleri bu noktada ihtiyaç olarak ortaya çıkar. Bütün özel dedektifler veya özel araştırma görevlileri, hizmet talep eden kişi ve kuruluşlardan aldıkları izin ve yetkiye dayanarak, onlar adına takip veya araştırma yaparlar.

Kastamonu’nun 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 360 bindir.
  • Şehrin nüfusu uzun yıllardır önemli bir değişiklik göstermemiştir. Sadece 2013 yılında nüfus artış oranı yüzde 2’nin üzerine çıkmıştır.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 28’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (137 bin), Tosya (41 bin), Taşköprü (39 bin) ve İnebolu (23 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 95’i Türk’tür. Halkın diğer kısmını ise ağırlıklı olarak Çerkesler teşkil etmektedir.

 

Bir şekilde bir özel dedektiflik hizmetine ihtiyaç duyulursa, hemen şirketimize başvurabilirsiniz.