GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Karabük Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
Karadeniz Bölgesi Gümüşhane Özel Dedektiflik Hizmetleri

Bir özel dedektiflik hizmeti alınacağı sırada, bu hizmeti talep eden kişi veya kuruluşların, özel dedektiflik bürolarına hangi bilgileri vermesi gerektiği hep tartışma konusu olmuştur. Dedektiflik mesleğinin genel kabul gören ilkelerine göre, özel dedektifler veya özel araştırma görevlileri sadece kendilerinden talep edilen hizmetin sınırları içinde kalmaya özen gösterirler. Bunun dışına çıkılması yanlıştır. Faaliyetlerini gerektiği şekilde ve yapabilmeleri için de, bu hizmeti talep edenlerden, talep edilen hizmete yönelik bilgi ve belgeleri almaları gerekir. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması ve diğer bütün özel dedektiflik büroları, bu açıdan çalışmaları için gerekli bilgilerin dışında bilgi ve belge istemezler.

 

Gümüşhane, Karadeniz Bölgesi’nin batısında, kıyıdan iç kısımda yer alan küçük bir ildir. 1995 yılında, Çankırı ve Zonguldak’ın yakın ilçeleri birleştirilerek il yapılmıştır. Bu topraklarda genelde Türkmen toplulukları yaşamıştır. Gümüşhane’de de bir şekilde özel dedektiflik bürolarından bir hizmet talep edildiğinde, sadece talep edilen hizmete yönelik yeterli bilginin verilmesi gerekmektedir.

 

Müşteriler, özel dedektiflik bürolarının yapacağı çalışmaları hızlandırmak ve kolaylaştırmak amacı ile ellerindeki bilgi ve belgeleri teslim ederler. Unutmamak gerekir ki bu bilgi ve belgeler ve çalışmalar sırasında elde edilen bilgiler, gizlilik taahhüdü altındadır.

 

Aynı zamanda özel dedektifler çalışmaları sırasında birtakım risklerle karşılaşabilirler. Bu durumlarda ellerinde yeterli bilgi ve belge bulunursa, sorunlarla daha kolay baş edebilirler. Ellerinde ne kadar sağlıklı ve güvenilir bilgi olursa, o oranda daha az sorun yaşarlar.

 

Bu arada talep edilen çalışmanın yasaya uygunluğunu görmek açısından da müşterinin yeterli bilgi ve belgeyi vermesi gerekir.

 

Karabük’ün 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

 

  • Şehrin nüfusu 231 bindir. Nüfusu çok düşük olan illerimizden biridir.
  • Şehrin nüfusu uzun yıllardır önemli bir değişiklik göstermemiştir. Son yıllarda küçük bir artış izlenmeye başlansa da 2014 yılında nüfus değişmemiştir.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 56’dır.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (128 bin), Safranbolu (58 bin), Yenice (21 bin) ve Eskipazar (13 bin).

 

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 95’i Türk’tür. Halkın diğer kısmını Çerkesler ve Lazlar oluşturmaktadır.

Özel dedektiflere verilecek bilgi ve belgelerin sınırları konusunda, şirketimize gelerek daha fazla bilgi alabilirsiniz