GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Artvin Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
Karadeniz Bölgesi Amasya Özel Dedektiflik Hizmetleri

Özel dedektiflik mesleği, öyle göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Bir takım güçlükleri vardır. Her mesleğin kendine göre zor tarafları olsa da ülkemizde özel dedektiflik hizmetlerine özellikle 2000’li yılların başından itibaren önem verildiği düşünülürse, daha katedilecek yol var demektir. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da, özel dedektiflik mesleğinin gelişmesine ve güçlenmesine katkı veren özel dedektiflik bürolarından biridir.

Artvin, Karadeniz Bölgesi’nin en doğusunda, Gürcistan ile komşu bir ilimizdir. Şehirde Karadeniz ve Kafkas kültürü hakimdir. Kafkas kültürü ağırlıklı olarak komşu ülke halkı Gürcüler’den gelmektedir.

Özel dedektiflik hizmetleri yukarıda da değinildiği gibi yeni gelişen bir sektör olduğu için, Artvin’de yeni yeni takip ve araştırma hizmet beklentileri ortaya çıkmaya başlamıştır.

Özel dedektiflik mesleğinin asıl güçlüğü, hala özel dedektiflik yasa tasarısının kanunlaşmamış olmasıdır. Bu durum mesleğin gelişmesini de olumsuz yönde etkilemektedir. Çünkü hala özel dedektiflerin veya özel araştırma görevlilerinin nitelikleri, dedektif olma veya dedektiflikten çıkarılma kriterleri, çalışma yöntemleri, faaliyetlerinin denetlenmesi ve benzeri konularda boşluklar bulunmaktadır. Bu konuda tek dayanak noktası, Özel Dedektifler Derneği tarafından çıkarılan Etik İlkeler ve Çalışma Kuralları Yönetmeliği’dir.

Özel dedektiflik mesleğinin ikinci büyük güçlüğü, yasal boşluktan yararlanarak ortaya çıkan sahte özel dedektifler ile mücadele konusundadır. Özellikle internet ortamından faydalanan bazı kişiler, yanlış ve haksız uygulamalar ile özel dedektiflik mesleğini kösteklemektedir. Bunlara inanan ve hizmet bekleyen insanlar dolandırılmaktadır. Sahte özel dedektiflik bürolarının kuruluşlarını ve faaliyetlerini denetleyen bir resmi makam yoktur. Sadece mevcut ticaret hukuku, borçlar hukuku, medeni hukuk ve diğer yasal düzenlemeler çerçevesinde bunlarla mücadele edilebilmektedir.

Amasya’nın 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 322 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından beri hiç değişmemektedir.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 56’dır.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (136 bin), Merzifon (70 bin), Suluova (47 bin) ve Taşova (31 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 90’ı Türk’tür. Halkın yüzde 10’unu ise Kürtler, Zazalar, Arnavutlar ve Çerkesler teşkil etmektedir.

Dedektiflik mesleğinin güç yönleri konusunda daha fazla bilgi almak istiyorsanız, şirketimiz yönetici ve çalışanları her zaman yanınızdadır.