GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Yozgat Özel Dedektiflik Hizmetleri

İç Anadolu Bölgesi Yozgat Özel Dedektiflik Hizmetleri

Özel dedektiflik hizmetleri dünyada ilk olarak Amerika’da başlamış, daha sonra Kanada, Avustralya ve Avrupa’ya yayılmıştır. Bu ülkelerde bugün yürürlükte olan özel dedektiflik yasaları bulunmaktadır. Bazı ülkeler özel dedektiflik faaliyetleri ile ilgili ayrı yasalar çıkarmıştır, ancak bazı ülkeler bu faaliyetleri özel güvenlik yasaları içinde ele almıştır. Bizim gibi henüz bir özel dedektiflik yasasını çıkaramamış ülkelerde ise, özel dedektiflik hizmetleri için, borçlar hukuku, ticaret hukuku, ceza hukuku, idare hukuku, medeni hukuk ve anayasa hükümleri uygulanmaktadır. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde hizmet vermektedir.

Yozgat, İç Anadolu Bölgesi’inin merkezinde bulunan, kuzeydeki ilçeleri Karadeniz Bölgesi’ne düşen bir ilimizdir. İlin asıl ismi Bozok’tur ve bu isim Oğuzlar’ın Bozok koluna bağlı Türkmenler bu topraklara gelip yerleştiği için verilmiştir. Yozgat halkı da bazı ihtiyaçları için özel dedektiflik bürolarına gitmektedir. Bu ihtiyaçların arasında çalıntı oto araştırması da bulunmaktadır.

Oto hırsızlığının yapılmadığı yer yok. Çalınan araçların bir kısmı, birkaç gün macera yaşamak için çalınsa da önemli bir kısmı haksız kazanç sağlamak için çalınmaktadır. İlk durumda çalınan araçlar bir iki gün içinde bulunmaktadır. Ama diğer durumda çalınan aracın bulunması bu aracın nasıl paraya çevrildiğine bağlı olarak güçleşmektedir. Çünkü çalınan araçlar tamamen parçalanıp parça parça satıldığı gibi, bir kısmının motor ve şasi numaraları ile oynanarak yeniden trafiğe tescil ettirilmekte ve bu şekilde masum kişikere satılmaktadır. Bu durumda aracı çalınan kişi kadar bu aracı bilmeden alan kişi de mağdur olmaktadır. Özel dedektiflik büroları çalıntı oto araştırması çalışmaları ile çalınan aracın izini sürmekte ve çoğu zaman bulmaktadır.

Yozgat’ın 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 433 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından beri giderek düşmektedir. Yıllık ortalama düşüş oranı yüzde 3 civarındadır.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 31’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (97 bin), Sorgun (80 bin), Akdağmadeni (47 bin) ve Yerköy (37 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 90’ı Türk’tür. Bu rakamın içinde küçük bir miktar Balkan göçmeni de bulunuyor. Halkın yüzde 5’ini Arnavutlar ve Pomaklar, kalan yüzde 5’ini de Çerkesler ve Kürtler teşkil etmektedir.

 

Herhangi bir takip veya araştırma hizmeti almak isterseniz, şirketimiz, deneyimli çalışanları ile taleplerinizi hızla sonuçlandırmaktadır.