GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Sivas Özel Dedektiflik Hizmetleri

İç Anadolu Bölgesi Sivas Özel Dedektiflik Hizmetleri

Özel dedektiflik bürolarının, çok farklı hizmetleri arasında velayet araştırma hizmetleri de bulunmaktadır. Evlilik sürdüğü sürece çocuklar üzerinde anne ve babanın velayet hakkı birlikte kullanılır. Ancak eşler boşandıkları anda çocuklar henüz 18 yaşını doldurmamışlarsa, ortak kullanılan bu velayet hakkının ayrılan eşlerden kimin üzerinde olacağına mahkeme karar verir. Eşlerden biri velayet davası açarak, velayet hakkını almak isteyebilir. Ancak mahkemelerin doğru karar verebilmesi için bir takım bilgi ve belgelerin ortaya konulması gerekir. Genellikle zaman kazanmak için bu iş özel dedektiflik bürolarından talep edilmektedir. Bu yönde TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da hizmet vermektedir.

Sivas, İç Anadolu Bölgesi’nin doğusunda yer almaktadır ve Konya’dan sonra fazla Selçuklu eseri burada bulunmaktadır. Sivas halkı da çeşitli nedenlerle özel dedektiflik hizmetlerine itibar etmektedir. Velayet davalarında özel dedektif tutulması da bu ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır.

Boşanma davalarında velayet hakkı istemek, çocukların bakımı ve eğitimi konusunda, onların çıkarları doğrultusunda sorumluluğu üzerine almak anlamına gelmektedir. Mahkemeler genel olarak, çocukların yaşlarını, sosyal durumlarını, ruhsal durumlarını, eşlerin sahip olduğu olanakları ve çocuğun okul ve arkadaş çevresini dikkate alarak bir karar verir.

Velayet hakkını talep eden eş, düzgün bir işe sahip olmalı, yaşam düzeni çocuğun gelişimine uygun olmalı, çocuğun maddi ve manevi ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmeli ve çocuğa gereken ilgiyi ve sevgiyi gösterebilmelidir. Mahkemeler çoğunlukla çocukların velayetini anneye verseler de yukarıda sayılan özelliklere bağlı olarak babaya da verebilirler.

Velayet hakkını alabilmek için eşin durumunu kanıtlaması gerekir. Bunun için de bir araştırma gerekmektedir. Hızlı sonuç alabilmek için bunu özel dedektiflik bürolarından talep etmek gerekebilir.

Sivas’ın 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 623 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından beri belli hemen hemen hiç değişmemiştir, hatta düşmektedir.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 22’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (351 bin), Yıldızeli (39 bin), Şarkışla (39 bin) ve Suşehri (26 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 90’ı Türk’tür. Halkın yüzde 5’ini Çerkesler, kalan yüzde 5’i ise Kürtler ve Zazalar teşkil etmektedir.

 

Herhangi bir takip veya araştırma hizmeti almak isterseniz, şirketimiz, deneyimli çalışanları ile taleplerinizi hızla sonuçlandırmaktadır.