GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Konya Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
İç Anadolu Bölgesi Konya Özel Dedektiflik Hizmetleri

Özel dedektiflik yasa tarası hala kanunlaşmadı ama yine de özel dedektiflik büroları, iki yönlü kontrol altındadır. Birincisi, bu kuruluşlar neticede birer ticari kuruluş olduğu için, yürürlükteki ticaret kanununa, borçlar kanununa, ceza kanununa, medeni kanuna ve ilgili diğer yasal düzenlemelere tabidirler. Herşeyden önce de anayasanın çizdiği sınırlara tabidirler. İkincisi, 2007 yılında kurulan Özel Dedektifler Derneği de üyelerinin faaliyetlerini kontrol etmektedir. Dernek üyeleri, dernek tarafından yürürlüğe konulan Etik İlkeler ve Çalışma Kuralları Yönetmeliği’ne uymak zorundadırlar. Derneğe üye özel dedektiflik büroları bu yönetmelikte belirlenen ilkelere, kriterlere ve koşullara uygun faaliyet gösterirler ve dernek tarafından denetlenirler. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da bu şekilde hizmet vermektedir.

Konya, İç Anadolu Bölgesi’nin güneybatısına yer alıyor ve nüfusu iki milyonu aşan yedi ilimizden biridir. Ekonomik açıdan gelişmiş olan Konya, doğal ve tarihsel zenginliklere de sahiptir. Bu kalabalık ilimizin doğal olarak farklı nedenlerle özel dedektiflik çalışmalarına da ihtiyacı olmaktadır.

Bir özel dedektif ile çalışmaya başlamadan önce, görüşme sırasında dikkat edilmesi gerek birkaç püf noktası bulunuyor. Bunlardan ilki özel dedektifler ve özel araştırma görevlilerine güven duymaktır. Öncelikle bu konuda emin olmak gerekir. Bu yüzden her ihtimale karşı hizmet talep edilirken, sadece ihtiyaç duyulacak bilgi ve belgelerin açıklanması ve bundan fazlasının paylaşılmaması gerekir.

Bir başka püf noktası ise, özel dedektifin veya araştırma görevlisinin geçmiş deneyimlerinden, ne kadar süredir bu mesleği yaptığından ve eğitimli ve bilgili olduğundan emin olmaktır.

Konya’nın 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 2.1 milyondur.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından beri belli bir oranda düzenli olarak artmaktadır. Nüfus artış oranı her yıl ortalama yüzde 1’in üzerindedir.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 51’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Selçuklu (585 bin), Meram (341 bin), Karatay (295 bin) ve Ereğli (139 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 90’ı Türk, yüzde 7’si ise Kürt’tür. Şehirde yaşayanların yüzde 3’ünü ise Çerkesler, Boşnaklar ve diğer etnik kökenli vatandaşlar teşkil etmektedir.

 

Bir nedenle bir takip veya araştırma hizmetine ihtiyaç duyulacak olursa, çekinmeden şirketimizi arayabilirsiniz.

: