GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Kırşehir Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
İç Anadolu Bölgesi Kırşehir Özel Dedektiflik Hizmetleri

Yakın bir gelecekte, artık özel dedektiflik mesleğinde, üniversitelerde eğitim almış gençler olacaktır. Özel Dedektifler Derneği’nin bu yöndeki çabaları memnuniyet uyandırmaktadır. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da bu şekilde özel dedektiflik bürolarının gençleşmesinden memnunluk duymaktadır.

Kırşehir, İç Anadolu Bölgesi’nin tam merkezinde yer alır. İlk yerleşimler olduğunda, uçsuz bucaksız bir kırın ortasında kurulan bu şehre Türkler, kır şehri demişler. Zaman içinde bu isim Kırşehir olmuştur. Ülkemizin nüfus bakımından çok küçük illerinden biri olan Kırşehir’de, buna rağmen özel dedektiflik veya özel araştırma talepleri yapılmaktadır.

Özel Dedektifler Derneği’nin çabaları ile üniversitelerin ders proramlarına artık özel dedektiflik dersleri de konulmaya başlanmıştır. Bu kapsamda verilen derslerde esas olarak şu konular ele alınmaktadır:

  • Özel dedektifliğin tanımı, dünyada ve ülkemizdeki gelişimi, yasal uygulamalar, mesleğin etik kuralları ve çalışma ilkeleri, özel güvenlik ile özel dedektiflik ilişkileri ve Avrupa Birliği ülkeleri ile karşılaştırma konuları Özel Dedektifliğe Genel Bakış başlıklı ders programı içindedir.
  • Özel dedektiflerin neler yaptığı, bireysel ve kurumsal hizmetler, danışmanlık hizmetleri ve hukuki araştırmalar, takip ve araştırma yöntemleri, bilgilerin gizliliği, müşterilerin beklentilerini anlama, çözüm süreçleri ve çalışma programları, sözleşme özellikleri konuları, Özel Dedektiflik Hizmetleri başlıklı ders programı içindedir.
  • Neden özel dedektiflere ihtiyaç duyulduğu, kişi hak ve özgürlüklerinin ne olduğu, bilgi edinme ve bilgilere ulaşma, olay yönetimi ve raporlama konuları, Özel Dedektiflikte Hukuki Durum başlıklı ders programı içindedir.
  • Nasıl özel dedektif veya özel araştırma görevlisi olunacağı, bu kişilerin eğitim seviyeleri, kötü niyetli ve sahte dedektifler konuları Özel Dedektif ve Özel Araştırma Görevlisi İmajı başlıklı ders programı içindedir.

Kırşehir’in 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

 

  • Şehrin nüfusu 222 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından beri değişmeden kalmıştır. Hatta 2014 yılında şehrin nüfusu yüzde 0.5 oranında düşmüştür.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 34’dür.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (134 bin), Kaman (37 bin), Mucur (19 bin) ve Çiçekdağı (15 bin).