GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Kırıkkale Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
İç Anadolu Bölgesi Kırıkkale Özel Dedektiflik Hizmetleri

Bugün için özel dedektiflik mesleğini seçen kişiler ağırlıklı olarak, devletin güvenlik birimlerinden veya jandarmadan kendi istekleri ile ayrılan veya emekli olan kişiler olmaktadır. Ancak yakın zamanda üniversitelerde bu konuda eğitim almış kişilerden de bu mesleğe katılımlar olacaktır. Özel Dedektifler Derneği, üniversitelerin ders programlarına özel dedektiflik derslerinin konulması konusunda çaba göstermektedir. Bu yöndeki çabaları TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da desteklemektedir.

Kırıkkale, İç Anadolu Bölgesi’nin mekezinde yer alır ve 1989 yılında Ankara’dan ayrılarak il yapılmıştır. Şehir kurulurken ve gelişirken bir planlama yapılmadığından, gelişi güzel bir yapılanma izlenmektedir. Şehrin nüfusu çok az olmasına rağmen yine de bazı durumlarda özel dedektiflik hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Yukarıda da değinildiği gibi özel dedektiflik mesleğine girenler daha çok devletin güvenlik birimlerinden gelen kişiler olmaktadır. Ancak Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde ve Kocaeli Üniversitesi’nde olduğu gibi yavaş yavaş üniversitelerde özel dedektiflik bölümleri açılmaya ya da üniversitelerin programlarına özel dedektiflik dersleri girmeye başlanmıştır. Bu şekilde artık yüksek okullarda dedektiflik mesleğinin eğitimi, planlı ve programlı olarak verilmeye başlanmıştır. Yakın bir gelecekte, bu mesleği diplomalı özel dedektifler yapmaya başlayacak ve bunların sayıları hızla artacaktır.

Artık özel dedektiflik mesleği, alaylılar kadar okullulara da ihtiyaç duymaktadır. Gençlerin bu mesleğin eğitimini alarak özel dedektif veya araştırma görevlisi olmaları çok önemlidir. Üniversitelerden yetişecek yeni nesil özel dedektifler, teknolojik gelişmeleri daha yakında izleyebilecek ve yeni teknolojik araçları daha bilinçli kullanabileceklerdir.

Kırıkkale’nin 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 271 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından bugüne sürekli olarak ancak düşük oranda düşmektedir. 2014 yılında şehrin nüfusu yüzde 1.2 oranında düşmüştür.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 59’dur.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (197 bin), Yahşihan (21 bin), Keskin (19 bin) ve Delice (9 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 95’i Türk’tür. Halkın yüzde 5’ini ise Kürtler ve Çingeneler oluşturmaktadır.

 

Özel dedektiflerin hangi takip ve araştırmaları yaptığı konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz ya da herhangi bir takip veya araştırma hizmetine ihtiyacınız varsa, hemen şirketimize geliniz.