GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Çankırı Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
İç Anadolu Bölgesi Çankırı Özel Dedektiflik Hizmetleri

Bugün özel dedektiflik mesleğini yapan firmalar, 1980’li yıllarda genel olarak danışmanlık firması olarak kuruluyordu. 1990’lı yıllarda kendilerini araştırma kuruluşları olarak tanıtmaya başladılar. 2000’li yılların başlarından itibaren de özel dedektiflik büroları olarak kurulmaya ve çalışmaya devam etmektedirler. 2007 yılında Özel Dedektifler Derneği, ya da tam ismi ile Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği kurulduktan sonra, bu büroların çalışma prensipleri ve uymaları gereken etik ilkeler şekillenmeye başlamıştır. TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da bu kapsamda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çankırı, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ancak kuzeyindeki ilçeleri Karadeniz Bölgesi’nde kalan küçük bir ilimizdir.Çankırı küçük bir il olsa da özel dedektiflik çalışmalarına zaman zaman talep göstermektedir.

Özel dedektiflerin belirlenmiş bir çalışma süreleri yoktur. Yeri gelir günde sekiz saatten fazla çalışmak zorunda olabilirler. Hatta hafta sonlarında, resmi tatil veya bayram günlerinde de çalışmaya devam edebilirler. Örneğin bir kişiyi takip ediyorlarsa, takip edilen kişi işten çıktığı zaman, özel dedektifin mesaisi başlıyor demektir. Belki o kişiyi takip etmek ve gözlemlemek saatler sürecek olabilir. Bu nedenle özel dedektifler böyle durumlarda ekip olarak çalışırlar. Bir özel dedektifin görevi bıraktığı yerden bir başkası görevi devralır. Bazen birlikte çalışmaları da gerekebilir.

Özel dedektifler genel olarak ordudan, jandarmadan veya emniyet teşkilatından kendi istekleri ile ayrılan veya emekli olan kişilerdir. Ancak bu meslek fazla rağmet görmeye başladığı için başka kaynaklardan da özel dedektiflik mesleğini seçenler olmaktadır.

Çankırı’nın 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 184 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından bugüne değişmemiştir. Üstelik 2014 yılında şehrin nüfus artış oranı yüzde 3 oranında düşmüştür.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 25’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (86 bin), Çerkeş (18 bin), Ilgaz (14 bin) ve Orta (13 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 95’i Türk’tür. Halkın kalanını Kürtler ve diğer etnik kökenli vatandaşlar meydana getirmektedir.

 

Özel dedektiflik ve özel araştırma hizmetleri konusunda daha geniş bilgi almak istiyorsanız ya da herhangi bir takip veya araştırma hizmeti talep edecekseniz, şirketimize başvurmakta vakit kaybetmeyiniz.

: