GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Aksaray Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
İç Anadolu Bölgesi Aksaray Özel Dedektiflik Hizmetleri

Meslek olarak özel dedektiflik çalışmaları rağbet görmeye başlayınca, bu durumu fırsat gören bazı kötü niyetli kişiler hemen internet üzerinde düzmece web siteleri açmaya başladılar. Gerçek bir ünvanları, adresleri ve gerçek bir ofisleri bile olmadan hemen faaliyete geçtiler. Hatta bir kısmının kadrolarında belki gerçek bir özel dedektif bile yoktur. Ancak böylesine toz duman bir ortamda TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması müşterilerini kollamaya ve işini etik kurallar çerçevesinde yapmaya çalışmaktadır.

Aksaray, İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde yer almaktadır ve 1986 yılında Niğde’nin bir ilçesiyken il yapılmıştır. Aksaray, Fatih Sultan Mehmet burayı fethettiği dönemde de kayıtlara vilayet olarak kaydedilmiştir, ancak Cumhuriyet döneminde Niğde’ye bağlanmıştır.

Özel dedektiflik mesleği yıllardır bu mesleğin çalışma esas ve yöntemlerini belirleyen bir yasaya ihtiyaç duymaktadır. Bu yasal boşlukta, ne özel dedektiflik bürosu açmak için geçerli koşullar bulunuyor ne de bunları denetleyecek yasal bir otorite belirlenmiş değildir. Bu yüzden, yukarıda da değinildiği gibi sahte veya dürüst çok sayıda özel dedektiflik bürosu açılıyor. Bu durum Aksaray için de geçerli.

İnternet üzerinde bir özel dedektiflik firması seçilecekse, çok dikkatli olmak gerekiyor. İnternet dünyası tehlikeli bir kulvardır. Bu kulvarda hakkıyla çalışan kişi ve kuruluşlar olduğu gibi, kötü niyetli faaliyet gösteren kişi ve kuruluşlar da var. Mağdur olmamak için seçici davranmak gerekir. İnternet üzerinde bulunan her firma gerçek değildir. Sektörde uzun zamandır faaliyet gösteren ve Özel Dedektifler Derneği’ne üye olan özel dedektiflik bürolarına itibar etmek gerekir.

Aksaray’ın 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 384 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından bugüne büyük bir değişiklik göstermemiştir. Yıllık nüfus artış oranı yüzde 0.5 civarında seyretmektedir.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 48’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (278 bin), Ortaköy (34 bin), Eskil (26 bin) ve Gülağaç (20 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 95’i Türk’tür. Nüfusunun kalanını Zazalar, Pomaklar ve Çerkesler teşkil etmektedir.

TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması olarak, her türlü takip veya araştırma hizmet taleplerinizi, hızlı ve uygun fiyatlarla karşılamaya çalışıyoruz.

 

 

: