GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Uşak Özel Dedektiflik Hizmetleri

Ege Bölgesi Uşak Özel Dedektiflik Hizmetleri

Özel dedektiflik yasasının hala çıkarılamadığı ve bunu fırsat bilen sahte özel dedektiflerin cirit attığı bir ortamda, işini severek ve tizilikle yapmaya çalışan özel dedektifler, dedektiflik mesleğinin onurunu korumak bakımından çaba sarfetmektedir. Mesleğin gelişmesine zarar verecek ve mesleğin ilkelerine ters düşecek hiçbir faaliyetin içinde olmak istemezler. Bu arada yasal olmayan yöntemleri kullanmaktan kaçınırlar. Örneğin yasaların suç olarak kabul ettiği cep telefonu kayıtlarını veya mesaj kayıtlarını almazlar. Yine casus programları ve dinleme araçlarını kullanmazlar. Bütün bu sayılan konularda TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da aynı ilkelere uymaktadır.

Bu bakımdan bir ihtiyaç olması durumunda, işini bilerek, severek ve sorumluluk duygusu ile yapan özel dedektiflik bürolarını veya özel araştırma kuruluşlarını seçmek gerekmektedir. Bu seçimi yaparken de belli noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Örneğin özel dedektiflik büroları veya özel araştırma kuruluşları, ticari bir şirket olarak kurulmuş olmalıdır. Belli isimleri ve adresleri olmalıdır. Kurulması sırasında devletin resmi organlarından izin alınmalıdır. Şirketi kuran kişilerin adli sicilleri temiz olmalıdır. Kadrolarında belli bir düzeyde eğitim almış çalışanlar olmalıdır. Şirket, devletin resmi organları tarafından düzenli olarak denetleniyor olmalıdır. Çalışanlar dedektiflik mesleğinin etik kurallarını ihlal etmeden hizmet vermelidir. Bu sayılan unsurlar, birgün özel dedektiflik yasası çıktığında daha netleşmiş olacak ve belli kurallara oturacaktır. Yine de bugün için mevcut yasal düzenlemelere (ticaret kanunu, borçlar kanunu, medeni kanun, ceza kanunu) uyulması gerekmektedir.

Uşak’ın 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 349 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından bugüne düzenli ama çok düşük oranda artmaktadır. 2014 yılında nüfus artış hızı yüzde 1’in altındadır.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 65’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (232 bin), Banaz (37 bin), Eşme (36 bin) ve Sivaslı (21 bin).

Etnik bakımdan, şehrin tamamı Türk sayılı. Sadece yüzde 3 oranında ufak etnik nüfusa sahiptir.

 

Genel olarak özel dedektiflik ve özel araştırma hizmetleri konusunda bilgi almak için ya da herhangi bir takip veya araştırma hizmeti almak için şirketimize gelebilirsiniz.