GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Muğla Milas Özel Dedektiflik Hizmetleri

Muğla Milas Özel Dedektiflik Hizmetleri

Muğla’nın üçüncü büyük ilçesi olan Milas’ın 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 132 bindir. Son yıllarda nüfusu belli bir oranda artış gösteren ilçenin 2014 yılı verilerine göre, nüfus artış oranı yüzde iki buçuk civarındadır.

Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, bütün Ege ve Akdeniz Bölgesi’de olduğu gibi Milas ilçesinde de aldatılma takibi veya çocuk takibi hizmetlerinden, kötü alışkanlıkların takibi veya iş ortağı takibi hizmetlerine kadar çok sayıda özel dedektiflik hizmetleri vermektedir.

Şirketimiz, özel dedektiflik mesleğinin gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile, Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği’ne üyedir. Bu dernek aynı zamanda Uluslararası Özel Dedektifler Dernekleri Federasyonu’na bağlıdır. Derneğin bütün çabası dedektiflik mesleği ile uğraşanların, faaliyetleri sırasında etik kurallar çerçevesinde hareket etmelerini sağlamaktır. Bütün özel dedektiflik büroları, bu derneğe üye olsa da olmasa da aslında bu düşünce ile hareket etmek zorundadır.

Bu anlayışla hareket eden bütün özel dedektiflik büroları, bu arada şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, özel dedektiflik hizmetlerinin en temel ilkesi gereğince, yasal dayanağı olmayan hizmet taleplerini dikkate almamaktadır. Evli bir kadın, eşinin kendisini aldattığını düşünerek eşinin takip edilmesini talep edebilir ama, erkek arkadaşının kendisini aldattığını düşünen bir kız, erkek arkadaşının takip edilmesini talep edemez. Bu talebin ne yasal bir dayanağı vardır ne de ahlaki bir boyutu.

Bir başka örnek telefon görüşmelerinin dinlenmesidir. Bu durum anayasa tarafından da hak ihlali olarak kabul edilir. Bir mahkeme kararı olmadan, telefon dinlemesi veya telefon görüşme kayıtlarının tutulması gibi yasal olmayan talepler kabul edilmemektedir.

Bu arada sahte dedektiflerin bu konularda çekinmeden hizmet verdikleri unutulmamalıdır. Özel dedektiflik yasası henüz çıkarılamadığı için kötü niyetli kişiler bu yasal boşluktan yararlanmaktadır. Yasanın bir an önce çıkarılması, mesleğin gelişimi ve saygınlığı açısından çok önemlidir.

 

Şirketimiz, özel dedektiflik ve özel araştırma hizmetlerini verirken, Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği tarafından çıkarılan Etik Kurallar ve Çalışma Yönetmeliği esaslarına ve uluslararası mesleki ilkelere uymaya özen göstermektedir.