GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Muğla Fethiye Özel Dedektiflik Hizmetleri

Muğla Fethiye Özel Dedektiflik Hizmetleri

Muğla’nın Bodrum kadar ünlü bir başka tatil merkezi Fethiye’dir. Fethiye ilçesi de yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla tercih edilen bir tatil merkezidir. Fethiye Muğla ilinin en kalabalık ikinci ilçesidir. Fethiye’nin 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 146 bindir. 2012 yılından sonra nüfusunda çok ciddi bir düşüş olsa da ilçenin 2014 yılı verilerine göre, nüfus artış oranı yüzde iki civarındadır.

Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, bütün Ege ve Akdeniz Bölgesi’de olduğu gibi Fethiye ilçesinde de icra araştırması veya kayıp şahıs araştırması hizmetlerinden, e-posta araştırması veya öğrenci araştırması hizmetlerine kadar çok sayıda özel araştırma hizmetleri vermektedir. Bu hizmetlerden biri de kayıp çocuk araştırmasıdır.

Evlerinden kaçan çocuklar ülkemiz genelinde olduğu gibi bu ilçemizin de bir sorunudur. Çocuklar evlerinden çeşitli nedenlerle kaçmaktadır. Bir kısmı, eğlenceli yaşama özendikleri için evden kaçarlar. Bir kısmı aile içinde yaşanan huzursuzluk veya şiddet yüzünden evlerinden uzaklaşırlar. İstatistiklere bakılırsa, evlerinden kaçan ve polise bildirilen olaylarda bu çocukların yüzde 98’i bulunmuştur. Az da olsa bulunamayan çocuklar yok değil.

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde evden kaçma yaşı 12-13 yaş aralığına kadar inmiştir. Bu ürkütücü duruma, çocukların, evde ve okulda gördükleri baskı, huzursuzluk, şiddet, taciz, aşağılayıcı davranışlar ve başarısızlıklardan kurtulmak güdüsü etkili olmaktadır. Evlerinden kaçan çocukların bir kısmında zaman zaman kitle iletişim araçları da etkili olmuştur. Yapılan bu araştırmanın bir sonucu da evden kaçma nedeni olarak ilk sırada aile içi şiddet gelmektedir (yüzde 87). Evden kaçmayı düşünenlerin birinci nedeni de yine aile içi şiddettir (yüzde 68).

Böyle olmasına rağmen kimse çocuğunun evden kaçmasını istemez elbette. Ama bu olmuşsa çocuğun zarar görmeden, bir an önce bulunup eve getirilmesi de önemlidir. Bütün özel dedektiflik ve özel araştırma kuruluşları gibi, şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, deneyimli ve uzman bir kadro ile ailelere bu yönde hizmet vermektedir.

 

Bu arada şirketimiz sadece kaybolan çocuklar konusunda değil, özel araştırma veya özel dedektiflik çalışması gerektiren her konuda müşterilerine hizmet vermektedir.