GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Mersin Özel Dedektiflik Hizmetleri

Akdeniz Bölgesi Mersin Özel Dedektiflik Hizmetleri

TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, olması gerektiği gibi, dedektiflik mesleğinin gelişimine ve geleceğine önem veren, mesleğe zarar verecek taleplerden ve faaliyetlerden kaçınan bir kuruluştur.

Mersin, Akdeniz Bölgesi’nde bir liman şehridir. Mersin limanı ülkemizin en büyük limanıdır. Şehrin gelişmesinde, bugün azınlıkta olan hıristiyan levantenlerin etkisi fazla olmuştur. Bugün Mersin’de üç üniversite bulunmaktadır. Bu bakımdan şehirde genç nüfus fazladır. Çocuklarını buraya eğitim için gönderen aileler ise haklı olarak bu gençlerin kötü alışkanlıklar kazanmasından endişe duymaktadır. Kötü alışkanlıklar bağımlılığa dönüşmeden farkedilir ve önlenebilirse ileride yaşanacak büyük sıkıntıların da önü kesilmiş olur. Bu açıdan şehirde faaliyet gösteren özel dedektiflik bürolarına bu yönde çok sayıda talep gelmektedir.

Örneğin sigara kullanımı bağımlılık yaratan kötü bir alışkanlıktır. Sinirleri yatıştırması, düşünmeye yardım etmesi gibi bahanelerle ya da çoğu zaman içenlere özenti ile başlanır sigara içilmeye. Hem maddi hem de sağlık açısından tehlikeli bir durumdur. Alkol bağımlılığı da bir başka kötü alışkanlıktır. Alkol vücudun tamamına kötülük yapmaktadır. Gençlerin, yanlış düşüncelerle yanlış gruplara katılmaları, bu gruplarla eylemler yapmaları da yine endişe veren davranışlardır. Yaşamlarına mal olabilecek bu tür akımların ve hareketlerin içinde yer almaları, hem eğitimlerini hem de geleceklerini kötü etkilemektedir.

Bu nedenle aileler, özel dedektiflik bürolarından, kötü alışkanlıkların takibi konusunda destek talep etmektedir. Herhangi bir bağımlılık durumunun ya da yanlış bir hareketin zamanında farkedilmesi, hem gencin geleceği hem de sağlığı açısından önemlidir.

Mersin’in 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 1.7 milyondur.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından bugüne düzenli bir şekilde ama düşük oranda artmaktadır. Yıllık nüfus artış oranı yüzde 1’in biraz üzerindedir.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 111’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Tarsus (324 bin), Toroslar (281 bin), Akdeniz (276 bin) ve Yenişehir (233 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 65’i Türk’tür. Şehirde Kürt kökenli nüfusun oranı yüzde 25’tir. Nüfusun kalanını ağırlıklı olarak Araplar ve diğer etnik kökenli insanlar teşkil etmektedir.

 

TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması olarak, her türlü takip veya araştırma hizmet taleplerinizi, hızlı ve uygun fiyatlarla karşılamaya çalışıyoruz.