GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Hatay Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
Akdeniz Bölgesi Burdur Özel Dedektiflik Hizmetleri

Özel dedektiflerin aldıkları ücretlere bakılırsa, net bir ücret aralığı vermek mümkün değildir. Çünkü birçok faktör, aldıkları ücreti etkilemektedir. Örneğin, talep edilen hizmetin türü, niteliği, kapsamı ve koşulları, takip veya araştırma yapılacak bölge, hizmetin kaç gün süreceği ve çalışmaya kaç özel dedektif veya özel araştırma görevlisinin katılacağı gibi faktörler ücreti farklılaştırmaktadır. Ancak TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, her durumda müşterilerinden en uygun ücreti talep etmektedir.

Hatay da nüfusu bir milyonu geçen illerimizden biridir. Akdeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan Hatay’da yapılan arkeolojik çalışmalarda, burada milattan önce 100 bin ile 40 bin yılları arasında yaşam izleri bulunmuş. En eski yerleşim yerlerinden biri olan Hatay, özel dedektiflik hizmetleri bakımından da zaman zaman talep göstermektedir.

Bir hizmet alınacağı zaman, çok sayıda faaliyet gösteren özel dedektiflik büroları arasında seçim yapmak kolay değildir. Sonradan sıkıntı yaşamamak için doğru karar vermek gerekir.

Özel dedektiflik hizmetleri tamamen güvene dayalı yürütülen bir meslektir. Önce özel dedektiflik bürosuna ve özel dedektife güvenmek gerekir. Sonrasında seçilecek özel dedektiflik bürosunun geçmiş faaliyetlerine ve hangi işlere yoğunlaştıklarına bakmak gerekir. Arkasından, firmada çalışan dedektiflerin ve araştırma görevlilerinin deneyimlerini, yetkinliklerini, başarılarını ve başarısızlıklarını sorgulamak gerekir.

Bakılması gereken bir başka nokta da özel dedektiflik bürosunun, Özel Dedektifler Derneği’ne üye olup olmadığıdır. Bugün için özel dedektiflik yasa tasarısı hala Meclis’ten geçmemiştir. Bu nedenle uyulacak bir yasa ortada yok ama dernek, etik ilkeler ve mesleki kurallar yönetmeliği çıkarmıştır ve derneğin üyeleri bu yönetmeliğe uygun hizmet vermektedir.

Hatay’ın 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 1.5 milyondur.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından bugüne düzenli olarak ancak düşük oranda yükselmektedir. Son birkaç yıldır nüfus artış oranı yüzde 1 seviyesindedir.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 259’dır. Bu açıdan ülkemizin en yoğun nüfusa sahip dördüncü ilidir.
  • En kalabalık ilçeleri, Antakya (355 bin), İskenderun (245 bin), Defne (137 bin) ve Samandağ (118 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 50’si Türk’tür. Hatay, Cumhuriyet döneminde topraklarımıza katılan bir ildir. Bu yüzden nüfusunun yüzde 40’ını Araplar oluşturmaktadır. Halkın kalanını ise Kürtler, Çerkesler, Arnavutlar, Ermeniler ve Yahudiler teşkil etmektedir.

 

Herhangi bir takip veya araştırma hizmeti ihtiyacınız olduğunda şirketimize başvurabilirsiniz.