GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Akdeniz Özel Dedektiflik

akdeniz

Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, ülkemizin birçok bölgesinde, bu arada Akdeniz Bölgesi’nde de hizmet vermektedir. Akdeniz Bölgesi ülkemizin önemli bir turizm bölgesidir. Anadolu’nun güneyinde Akdeniz kıyısı boyunca uzanan bölgenin genişliği 1540 kilometreyi geçmektedir. Bölgenin arazi yapısı oldukça dağlıktır. Denize paralel uzanan Toros Dağları’nın deniz ile buluştuğu kıyı boyu, muhteşem bir kumsal yaratmıştır. İklim olarak da ılıman bir bölge olan Akdeniz Bölgesi’nin en büyük şehri olan Antalya için, ülkemizin turizm başkentidir demek yanlış olmaz.

Akdeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynağı turizm ve seracılıktır. Kıyı boyunca uzanan birbirinden muhteşem oteller ve turistik tesisler neredeyse yıl boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Uzun bir yaz sezonuna sahip olması bu açıdan önemlidir.

Antalya sadece bölgenin değil ülkemizin de en kalabalık şehirlerinden biridir. Antalya’nın 2014 yılında nüfusu 2.2 milyondur ve ülkemizin beşinci büyük şehridir. Nüfusu yılda yıla artmaktadır. Yıllık ortalama nüfus artış oranı yüzde üç civarındadır.

Bölge turizm bölgesi olduğu için burada en fazla talep gören özel dedektiflik hizmetleri özgeçmiş araştırma, personel araştırma, adres tespiti, e-posta araştırma, sosyal medya takibi gibi hizmetler olmaktadır.

Turizm sektöründe en önemli konu kaliteli ve hızlı hizmet vermektir. Yerli ve yabancı ziyaretçiler memnun olmazlarsa ne o tesislere bir daha gelirler ne de belki ülkemize. Bu nedenle müşteri memnuniyeti yaratmak konusunda tesislerde çalışan personelin seçimi ve takibi son derece önemlidir. Çoğu zaman işe kabul edilebilmek için insanlar özgeçmişlerinde abartılı bilgilere yer verirler. İşe girdikten sonra gerçek yetenekleri ve nitelikleri ortaya çıkar ama bu süre içinde işletmeler zarar görür. Bu yüzden iş başvurusu yapan kişilerin özgeçmişlerinde yer alan bilgilerin doğruluğunun araştırılması gerekir. İşletmelerin bunu yapabilecek zamanları ve güçleri olmadığı için de bu hizmeti özel dedektiflik firmalarından veya özel araştırma kuruluşlarından talep ederler.

Bunun yanında, çalışan elemanların hal ve hareketlerinden şüphelenen işletmeler, kadrolarındaki personelin iyi niyetlerinden veya kötü davranışlarından emin olmak için personel takip ve araştırma hizmeti talep edebilirler. Bu şekilde depolardan mal aşıran veya işini doğru dürüst yapmayan çalışanlar tespit edilir ve daha yol yakınken önlem alınabilir.

Bazı işletmeler, tesislerinin sosyal medyadaki yansımalarını ve haklarında yapılan iyi veya kötü değerlendirmeleri bilmek ister. Araştırmalara göre insanlar özel yaşamlarını sosyal medya üzerinde paylaşmaktan çekinmiyor, hatta bundan zevk alıyor. Bugün Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare ve Whatsapp gibi uygulamalar çılgınlık yaratacak boyuttadır. İşletmeler, kimler tarafından takip edildiklerini, ne yorumlar aldıklarını, hangi yönden eleştirildiklerini bu yolda takip etmekte ve önemli ipuçları elde etmektedir. Bu bakımdan sosyal medya takip hizmetleri önemlidir.

Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan sadece turistik işletmelere değil her sektörden ticari kuruluşlara ve bireylere hizmet vermektedir.